Ateliér Bursík 

cze - eng - esp - de

Jan Hus Bursík - Jan Hus Bursík jr. - Bronislav Bursík - Nikola Bursík

Jan Hus Bursík

Jan H. Bursík, původem z malebného středočeského městečka Neveklov, se již od dětství věnoval hře na housle. Rodinné zázemí předurčilo i jeho budoucí profesní směřování. Vzhledem k tomu, že jeho otec i bratr byli řezbáři, práce se dřevem se stala záhy součástí jeho života. Houslařskému umění se vyučil v Lubech u Chebu a studium tohoto překrásného řemesla završil stáží u mistrů Vladimíra a Tomáše Pilaře v Hradci Králové. V roce 1986 se stal členem Kruhu umělců houslařů, v němž nyní působí jako jeden ze členů Výboru, tedy nejvyššího orgánu tohoto sdružení. Roku 1988 zakládá vlastní houslařský ateliér v Brně, ve kterém s ním po celou dobu pracuje i jeho žena Bronislava.

Svět houslí poznal i z druhé strany, tedy jako houslista. Hru na housle vystudoval na Státní konzervatoři Praha a několik let hrál v Brněnském rozhlasovém orchestru lidových nástrojů. Jako houslař několikrát prokázal své špičkové umění úspěchy na mezinárodních soutěžích. Mezi jinými zmiňme finálovou účast v mezinárodní houslařské soutěži v Mittenwaldu, či druhé místo s titulem laureáta a čestné uznání za vynikající zvukovou kvalitu nástroje v mezinárodní houslařské soutěži o cenu Oskara Nedbala ve stavbě violy a třetí místo s titulem laureáta ve stavbě houslí v téže soutěži. Mistrovské nástroje Jana H. Bursíka se rozeznívají pod rukama významných českých i zahraničních hudebníků, mimo jiné Ivy Bittové, Jiřího Pavlici ze souboru Hradišťan, koncertního mistra Filharmonie Brno Pavla Wallingera, profesora brněnské JAMU Bohumila Smejkala, mladého sólisty Milana Paľy a mnoha dalších umělců působících v prestižních orchestrech a hudebních souborech.

V roce 2002 byla osobnost Jana H. Bursíka zařazena do encyklopedie „Who is Who“ v České republice. Mistr má dva syny, Jana a Bronislava, kteří se společně se svým otcem věnují houslařskému umění v ateliéru na ulici Kamenná v Brně.

Úvodní strana O nás Úspěchy Reference Fotogalerie Hudební ukázky Nástroje Kontakt Partneři

made by Hrbáček / webdesign ManoloDesign